loader image
D52F7A8B-8566-4AB7-BF80-F9A612BEAC9F
0

TAPP Sepetiniz

D52F7A8B-8566-4AB7-BF80-F9A612BEAC9F
0
Toplam: 0,00
No products in the cart.
30 gün ücretsiz iade ve 12 aya kadar taksit imkanı TAPP Water Türkiye'de.

Cilt Bakımında Temiz Su Kullanmanın Önemi

Kuru cilt, yağlı cilt veya karma cilt… Bütün cilt tiplerinin temek ihtiyacı aslında temiz su ile temizlenmek. Cildi düzenli temizlemek gözeneklerde biriken yağ, kir ve makyaj artıklarının dışarı çıkmasına ve cildin nefes almasına yardımcı olur. Peki, cildini nasıl temizleyeceğini biliyor musun? Daha doğrusu hangi cilt bakım malzemeleriyle cildini temizlemen gerektiğini anlatıyoruz. Cilt kusurlarının, aşırı yağlanmanın veya cildindeki kuruluğun sebebi belki de cilt bakımında yaptığın hatalar olabilir. Doğru cilt bakım ipuçlarını öğrendikten sonra cildinin daha sağlıklı görüneceğine eminiz.

Cilt temizliğinin önemi

Her sabah ve akşam cildini temizlemek, cilt sağlığın için yapabileceğin en iyi şeylerden biri! Gün içinde makyaj yapmasan dahi, hava kirliliğinden dolayı gözeneklerine dolan kirler, cildinin doğal yağı ve ölü deriler gözeneklerini tıkayabilir. Bu da ileride siyah nokta ve akne oluşumuna yol açar. Kusursuz görünen cilde ulaşmanın en garanti yolu cildini düzenli olarak temizlemek. Saf su ile cildini temizlediğinde yüzünün sağlıkla ışıldadığını ve cilt kusurlarının günden güne azaldığını fark edersin.

Dikkat edersen cilt bakımında yüz temizleme jelleri, pahalı kremler veya maskelerden bahsetmiyoruz. Sadece saf ve doğal suyla cildini yıkamak, cildinin kusursuz görünmesi için yeterli. Aşağıdaki cilt bakım adımlarını takip ederek pürüzsüz cilt görünümüne giden en doğal yolu keşfedebilirsin.

Cilt bakımı ipucu #1: Arıtılmış sudan buz küpleri kullan

Sabahları uyandığında buzlu suyla cildini temizlemek gözeneklerinin sıkılaşmasına ve cildinin gün içinde daha parlak görünmesine yardımcı olur. Bunun için bir gece öncesinde arıtılmış suyu buz kabına doldur ve buzluğa yerleştir. Sabahları bu buz küplerini kullanarak yüzüne yuvarlak hareketlerle masaj yap. Bu ipucu sayesinde güne daha enerjik ve zinde başlayacak, geniş gözeneklerinin sıkılaştığını fark edeceksin. Ayrıca buz küpleriyle göz çevresine masaj yaptığında gözlerindeki şişliğin de indiğini görürsün.

Öneri: TAPP Water Su Filtresi ile arıtılmış suyla cildini temizlediğinde musluk suyunun içeriğindeki kimyasalları ve diğer kirleticileri cildine yaklaştırmamış olacaksın. Musluk suyunun içindeki kireç, cildinin kurumasına neden olur, gözeneklerini tıkayarak cilt kusurlarına yol açabilir. Musluk suyunun içindeki klor da aynı şekilde cildinin derinliklerine inerek nem dengesini bozar. Bir gece önceden yapacağın filtrelenmiş su buz küpleriyle cildini en doğal haliyle temizleyebilirsin.

Cilt bakımı ipucu #2: Nemlendirici yerine Aloe Vera kullan

Ne varsa doğada var! Cildini derinlemesine nemlendirmek ve cilt hasarını onarmak için doğadan yardım isteyebilirsin. Evinde yetiştireceğin minik Aloe Vera bitkisi cildindeki sivilce ve akne görünümlerini iyileştirebilir ve cildini nemlendirebilir. Özellikle kuru cilde sahip olanlar Aloe Vera bakım önerilerini tavsiye ediyoruz. Evde yetiştirdiğin Aloe Vera bitkisinin yaprağını köküne yakın bir noktadan kes ve içini bir kaseye boşalt. Bu jel formundaki içeriği dolapta 2-3 gün bekletebilirsin. Her sabah cildine bir parça koy ve cildinde gezdir. Aloe Vera’nın iyileştirici gücü cildine çok iyi gelecek.

Ev bitkilerini beslerken musluk suyu kullanmak yerine filtre su kullanmayı unutma. Cildine sürdüğün Aleo Vera bitkisine en az cildin kadar iyi bakmalısın. Hindistan cevizi kabuğundan elde edilen TAPP Water su filtresiyle suyunu filtrele ve bitkilerini en doğal su ile besle.

Cilt bakımı ipucu #3: Gül suyundan tonik yap

Gül suyundan tonik yapmak için ortalama 5-10 gülün yaprağını topla. Temiz suyla bu yapraklarını yıkadıktan sonra gülleri bir litre suya ekle ve kaynat. Tabii kullandığın suyun arıtılmış olması gerektiğini artık biliyorsun, değil mi? Gül suyunu kaynattıktan sonra cam şişeye süzdüğün suyu al ve soğumasını bekle.

Sabahları cildini temizledikten sonra tonikle gözeneklerini de derinlemesine temizleyebilirsin. Gül suyunu pamuğuna dök ve özellikle T bölgesini bununla sil. Cildimizde en çok T bölgesi yağlanmaya müsait olduğu için akne ve siyah nokta oluşumu görülür. Bu bölgeyi ne kadar temiz tutarsan cildin de o kadar pürüzsüz ve mat görünecek.

 

Shopping Cart
Scroll to Top