loader image
D52F7A8B-8566-4AB7-BF80-F9A612BEAC9F
0

TAPP Sepetiniz

D52F7A8B-8566-4AB7-BF80-F9A612BEAC9F
0
Toplam: 0,00
No products in the cart.
30 gün ücretsiz iade ve 12 aya kadar taksit imkanı TAPP Water Türkiye'de.
SÜRDÜRÜLEBİLİK

İyiliğe Doğru

TAPP Water olarak insanların ve toplumun günlük ve yanlış alışkanlıklarını değiştirebilme ve gezegenimize günden güne iyi gelme gücüne her zaman inandık.

GERÇEK MİSYONUMUZ

Kalıcı Sürdürebilirlik

Tek kullanımlık plastik pet şişe ve damacana su tüketimi ekosistemimize büyük ölçüde zarar veriyor ve okyanuslarımızı günden güne önlenemez plastik kirliliğine sürüklüyor. Üstelik önemi daha yeni fark edilen mikroplastikler, insan sağlığı için bir tehdit oluşturuyor.

Misyonumuz insanları kendi musluklarından ‘gerçekten’ lezzetli, sağlıklı ve sürdürülebilir su tüketimine teşvik ederek bu amacı destekleyen, kendini kanıtlamış yenilikçi ürünler ve teknoloji üretmektir.

BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ

Plastic Oceans Europe

TAPP Water olarak plastik atıklar ve su kaynakları problemleri üzerine mümkün olan tüm platformlarda bilinçlendirici tavır alıyoruz. Önderliğini üstlendiğimiz bu önemli yolculukla bir çok kar amacı gütmeyen kuruluş ve dernek ile ortak çalışmalar yürütüyoruz. 

Bunlardan biri olan Plastic Oceans ile küresel olarak değişim yaratmak için birlikte hareket ediyoruz. Dünya çapında eğitim, aktivizm, savunuculuk ve bilimsel aksiyonlar alıyoruz.

Videoyu oynat
SONUÇ

Gerçek Bir #Değişim

İşte bugün geldiğimiz noktada #TAPPkahramanları sayesinde ekolojiye gerçekten sağladığımız kesin sonucumuz.

57.461.064*

TAPPWATER İLE KAÇINILAN PET ŞİŞE

*Ocak 2022

Türkiye’de her gün 30 milyon plastik şişe tüketildiğini biliyor muydunuz? [1]

Bir plastik pet şişe atığının okyanuslarımızdan yok olması tam 500 yıla kadar sürüyor. Geçirilen bu sürede ise bir çok deniz canlısının yaşamları son buluyor ve mikroplastikler nedeniyle soyları tükeniyor!

1.873.104 kg

TAPPWATER İLE ÖNLENEN PLASTİK ATIĞI

Dünyadaki plastiğin en fazla %9'unun geri dönüştürüldüğünü biliyor muydunuz? [2]

Araştırmalar gösteriyor ki dünya genelinde tüketilen plastiğin en fazla %9’u geri dönüşüm atölyelerine gelebiliyor. Bütün bu atıklar bir geri dönüşüm tesisinde değil, doğanın bir yerinde kalıyor.

172.383.192 l

TAPPWATER İLE KURTARILAN SU KAYNAĞI

İçilen her bir plastik su şişesi ve damacananın aynı zamanda tatlı su kaynaklarını tükettiğini biliyor muydunuz? [3]

Sadece 1 kg plastiği üretebilmek için 2.000 litre su tüketilmesi gerekiyor. Bu gerçekten de çok fazla! Dünyadaki tüm su kaynaklarının yalnızca %0,5’inin içilebilir olduğu düşünülürse, artık küresel anlamda su tüketme kültürümüzü değiştirmemiz gerekiyor. 

14.365 ton

ÖNLENEN CO2 SALINIM AYAK İZİ

Ortalama 3 kişilik bir ailenin damacana su tüketiminin sadece bir yılda 274 kg karbon salınımı yarattığını biliyor muydunuz? [4]

Her bir kg plastik üretimi, dünyamızda 3,5 kg CO2 karbon salınımı yaratıyor. Örneğin, plastik şişe ve damacana tüketen 3 kişilik ailenin yarattığı karbon salınımı 274 kg iken, TAPP Water filtreleri kullanan aynı aile, sadece 3 kg karbon ayak izi yaratıyor. 

EKİBİMİZ

Güçlü TAPP Water ekibimizi kimler oluşturuyor?

TAPP Water, insanların kendi musluklarından tüm lezzet ve kalite garantisiyle kolayca su içebilmeleri misyonuyla Barselona’da doğdu. Aldığı kesin sonuçlar ve ekolojik başarıları ile dünyanın bir çok ülkesiyle birlikte Türkiye’ye geldi. İyilik ve enerji dolu çok uluslu ekibiyle, tüketicilerinin ihtiyaçları olan her anda yaşamları boyunca memnuniyetlerini üst düzeyde tutmak adına durmadan çalışıyor.

Shopping Cart
Scroll to Top