loader image
D52F7A8B-8566-4AB7-BF80-F9A612BEAC9F
0

TAPP Sepetiniz

D52F7A8B-8566-4AB7-BF80-F9A612BEAC9F
0
Toplam: 0,00
No products in the cart.
30 gün ücretsiz iade ve 12 aya kadar taksit imkanı TAPP Water Türkiye'de.

İstanbul’da Nerede Şebeke Sularını İçmeli?

İstanbul’da temiz su bulmak neredeyse imkansız bir hale geliyor. Günden güne artan çevre kirliliği İstanbul’daki şebeke suyunu da riske atıyor. Doğal su içmek isteyen İstanbullular için harika bir rehber hazırladık. İstanbul’da doğal kaynak sularını bulabileceğin noktaları seninle paylaşıyoruz!

Editörün notu: Doğal kaynak sularının boruları her ne kadar düzenli olarak temizlense de içeriğindeki kirleticiler suyun doğallığını riske atabilirler. Aman doğal kaynak suyu içerken sağlığına zarar verme! Sen en iyisi filtrelenmiş su tüketmemeye çalış 🙂

Sarıyer: İstanbul’un en doğal su kaynaklarından biri Sarıyer Deresi’nin ilerisinde yer alıyor. Sarıyer deresinin ilerisindeki yüksek tepelerde yer alan su kaynağı, popüler su markaları tarafından kullanılır.

Bakırköy: Bakırköy’de yer alan Aksu suyu içilebilir su kaynakları arasında gösterilir.

Kayışdağı: Anadolu yakasındaki su kaynaklarının başında Kayışdağı geliyor. Anadolu yakasında temiz ve ekonomik su içmek isteyenler genellikle Kayışdağı’na gider.

Çekmeköy: Çekmeköy’de bulunan Alemdağı köy, doğal su kaynağı ile biliniyor.

Beykoz: Akbaba, Dereseki ve Çubuklu mahallelerinde temiz su çeşmeleri bulunuyor. Uzun kuyruk beklemeye üşenmezsen buradaki suyu deneyebilirsin.

Çatalca: Çatalca’daki Akalan Köyü su kaynakları açısından zengin bir bölge. Çatalca’da Karamandere köyünde de doğal su kaynağı bulunuyor.

Eyüp: İstanbul’daki birçok su markası Eyüp semtindeki doğal su kaynaklarını kullanır.

Maltepe: Yakacık bölgesindeki su kaynakları Anadolu yakasında oturanlar tarafından seviliyor.

İstanbul’daki çeşme suları güvenli midir?

Sadece İstanbul’da değil, Türkiye’de genel olarak çeşme sularının güvenli olduğunu söylemek çok zor. Su kaynaklarının günden güne kirlenmesi, suyun temizlenmesi için klor eklenmesi suyun tadını ve kokusunu değiştirir. Su borularının ne kadar yeni ve güvenli olduğu ise bambaşka bir konu! Doğal su içmek demek, suyun içeriğindeki kirleticilerinden arınmış olması demektir. Bu nedenle en doğal suyu içmek için seni TAPP Water denemeye davet ediyoruz. TAPP Water, Hindistan Cevizi su filtresi sayesinde suyu en doğal şekilde arıtır, içindeki kimyasal kirleticileri temizler. Suyun yapısında bulunan sağlıklı mineralleri sana saklar! Şebeke sularına güvenmek yerine arıtılmış su tüketerek hem kendine hem de doğaya iyilik yapabilirsin.

Shopping Cart
Scroll to Top