loader image
D52F7A8B-8566-4AB7-BF80-F9A612BEAC9F
0

TAPP Sepetiniz

D52F7A8B-8566-4AB7-BF80-F9A612BEAC9F
0
Toplam: 0,00
No products in the cart.
30 gün ücretsiz iade ve 12 aya kadar taksit imkanı TAPP Water Türkiye'de.

Organik Su Filtresi Nedir Ve Ne İşe Yarar?

Sürdürülebilir ve çevreye saygılı ürünler kullanmayı tercih ediyorsan bugüne kadar organik su filtresi terimini sık sık duymuş olman gerekiyor. Türkiye’de yeni yeni kullanılan organik su filtrelerine dair bize sosyal medya üzerinden sorular geliyor. Organik su filtresi nedir, su filtresinin organiği olur mu veya organik filtre kartuşu var mı? gibi soruları neredeyse her gün yanıtlıyoruz! En iyisi bu konuyla ilgili bir makale yazalım ve organik su filtrelerine dair merak edilen her şeyi anlatalım dedik. Her şeyin organiğini ve doğalını tercih ettiğimiz şu günlerde suyun da en organik olanını içmek isteyenler makalenin devamına bekleniyor.

Organik su filtresi nedir?

Organik yani doğal ve doğada çözünebilir ürünler günden güne yaygınlaşıyor. Dünyadaki en organik olmasını beklediğimiz ‘su’ bile artık mikro plastikler, kimyasallar ve diğer kirleticiler sebebiyle doğallıktan uzaklaşıyor. Suyu en doğal ve olması gereken haline getirmek için organik su filtrelerini seninle tanıştırmak isteriz.

Suyu filtreleyen sürahileri veya musluk altındaki su arıtıma cihazlarını aklına getir. Genellikle plastikten meydana gelir. 1-2 ayda bir değişmesi gereken kartuşları da çoğunlukla plastikten üretilir. Yani sen suyun en doğal haline kavuşmak için dünyadaki plastik tüketiminin artmasına ve karbon ayak izinin yükselmesine sebep oluyorsun. Peki bunun bir alternatifi var mı? Evet, var!

TAPP Water organik su filtresi ne işe yarar?

TAPP Water, hem Türkiye’de hem de globalde çevreci ve sürdürülebilir yenilikleri ile ön plana çıkmış bir marka. TAPP Water su filtrelerinin ana maddesi, diğer su arıtma cihazlarından farklı. Plastik değil, Hindistan cevizinden üretiliyor! Plastic Pollution Coalition Organizasyonu’nun üyesi olan TAPP Water, üretim aşamasından pazarlama ve satış aşamasına kadar en organik ve sürdürülebilir adımları takip eder. TAPP Water su filtresi için %100 sürdürülebilir su filtresi denilebilir. Kısaca, suyun en saf haline ulaşmak isterken dünyamızı kirletmiyor, su kaynaklarını riske atmıyorsun.

Karbon ayak izini düşürmek için TAPP Water su filtresi kullanmak çok doğru bir karar olacak. TAPP su filtresi kullananların karbon ayak izi emisyonu 3 kg çıkarken, farklı markaları kullananların 16 kg civarında görülüyor.

TAPP Water su filtresi biyolojik olarak parçalanıyor mu?

Çoğunlukla evet! Hemen su filtresinin ne kadarının biyolojik olarak parçalandığını inceleyelim.

Geri Dönüşümlü/Bakterilerle Ayrıştırılabilen içerik:% 74

  • Muhafaza (% 42)
  • Kompostlanabilir Plastikler için ASTM D-6400( Standart Şartnamesini geçti)
  • Hindistan Cevizi Kabuğu (% 32) ayrılır: CO2 ve su

Ürünün Kalanı:% 26

  • Silikon (% 6), amorf silika, karbon dioksit ve su
  • UHMW (% 20) biyolojik olarak parçalanmaz, ancak inert ve stabildir ve deniz yaşamında birikmez.

Kısaca, TAPP Water organik su filtresinin &74’ü doğada biyolojik olarak çözülerek tamamen parçalanabilir. Geri kalan %26’lık kısım ise toksik olmadığı, inert olduğu için çevremize, deniz yaşamına zarar vermeyeceğinden eminiz! Tabii ki amacımız %100 doğada çözünebilir bir filtre yaratmak. Fakat o zamana kadar TAPP Water kullanarak plastik kullanımını ne kadar azaltırsan dünyamıza o kadar büyük iyilik yapmış olacaksın.

Shopping Cart
Scroll to Top