loader image
D52F7A8B-8566-4AB7-BF80-F9A612BEAC9F
0

TAPP Sepetiniz

D52F7A8B-8566-4AB7-BF80-F9A612BEAC9F
0
Toplam: 0,00
No products in the cart.
30 gün ücretsiz iade ve 12 aya kadar taksit imkanı TAPP Water Türkiye'de.

Plastiği Geri Dönüştüren Yazıcı

Evet, doğru okudunuz. Çöpe atmayı düşündüğünüz plastiği geri dönüştürebilen bir 3 boyutlu yazıcı var. Harika, değil mi?

ProtoCycler yalnızca bir yazıcıdan fazlası: plastik ürünleri üretmenin yeni bir yolu. Şu anki en büyük çevresel sorunlardan birisi üretim fazlası plastik. Petrolün plastiğin hammadesi olduğu ve bunun yanında plastik şişeler, paketleme malzemeleri, makyaj malzemeleri, kimyasal ürünler ve tek kullanımlık ürünler gibi birçok üründe kullanıldığı bilinen bir gerçek. Tek kullanımlık ürünler büyük sorunlara yol açıyor, özellikle de dünyanın plastik çöplüğü haline gelen okyanuslar için.

Peki ya çözüm? Karşılıklı üretim biçimleri, küresel ve kökten bir çözüm bulmaya giden yolda ilk adım olabilir. Plastiği geri dönüştüren ve bunu yeni ürünler üretmek için tekrardan kullanan bir yazıcı harika bir fikir, çünkü bu hem plastik atık oranını büyük oranda azaltıyor, hem de kullanılmış plastikten elde edilen filaman ile büyük bir para tasarrufuna sebep oluyor.

ProtoCycler ile Hangi Ürünler Geri Dönüştürülebilir?

Geri dönüştürülecek ürünler için tek koşul (doğal olarak) plastikten yapılmış olmaları. Buna iyi bir örnek olan plastik şişeler, gezegenimizdeki atıkların büyük bir kısmını oluşturuyor ve çok düşük bir geri dönüşüm oranına sahip (%20 civarı). Bir diğer örnek, yanlış basılan 3 boyutlu yazıcı çıktıları. Geçmişte 3 boyutlu yazıcı kullanmış olanlar, muhtemelen bu sorunla karşı karşıya gelmişlerdir: Bir hata veya teknik problem yüzünden, alınan çıktı beklendiği gibi değildir ve atılması gerekir. ProtoCycler ile bu sorun artık geçmişte kalıyor, çünkü hatalı çıktıları bu yazıcı yardımıyla eritip yeni bir filaman haline getirebilirsiniz.

ProtoCycler’ın önemi, günümüzdeki birçok “akıllı” üründe olduğu gibi, çevre dostu, etkili ve işlevsel olmasına dayanıyor. Geri dönüşüm yaparak kendi plastik filamanınızı üretmek hem çevrenin içinde bulunduğu durumu, hem de cebinizi rahatlatacak.

Shopping Cart
Scroll to Top