0

TAPP Sepetiniz

0
Toplam: 0,00
No products in the cart.
30 gün ücretsiz iade ve 12 aya kadar taksit imkanı TAPP Water Türkiye'de.
Ürünlerimiz

ARITMA VE FİLTRE

YENİ

EcoPro Compact Arıtma Filtresi

Ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi ile 100+ kirleticiyi temizler

1.590 TL'den başlayan fiyatlar

Sürdürülebilir ve Kompakt

2 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • MyTAPP ve E-posta ile kartuş değiştirme bildirimleri

DAHA İYİ KİREÇ FİLTRESİ

EcoPro Arıtma Filtresi

Ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi ile 100+ kirleticiyi temizler

1.490 TL'den başlayan fiyatlar

Sürdürülebilir ve Taşınabilir

3 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • MyTAPP ve E-posta ile kartuş değiştirme bildirimleri

EN ÇOK SATAN

Eco Su Arıtma Filtresi

Sürdürülebilir ve Taşınabilir

Ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi ile 80+ kirleticiyi temizler

1.290 TL'den başlayan fiyatlar

3 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • MyTAPP ve E-posta ile kartuş değiştirme bildirimleri

YENİ

PitcherPro Arıtmalı Sürahi

Cam sürahi ile ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi

1.290 TL'den başlayan fiyatlar

Sürdürülebilir ve 1,45 L Cam

3 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • 1.45 L su hacmi • Organik yedek kartuşlar • Her bir kartuş 600 L arıtma kapasiteli

EN ÇOK SATAN

ShowerPro Duş Filtresi

Sürdürülebilir ve Yüksek Kapasiteli

4 aşama ile ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi

1.190 TL'den başlayan fiyatlar

6 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede sağlıklı ve kaliteli duş • Organik yedek kartuşlar • Her bir kartuş 40.000 L kapasiteli

YEDEK KARTUŞ ve AKSESUAR

EcoPro Yedek Kartuş

EcoPro Compact Yedek Kartuş

ShowerPro Yedek Kartuş​

PitcherPro Yedek Kartuş​

Taşınabilir ve katlanabilir matara

Ömür boyu garanti TAPPhero+

Peşin fiyatına 3 taksit.

1-3 günde ücretsiz hızlı teslimat.

30 gün ücretsiz iade.

0

TAPP Sepetiniz

0
Toplam: 0,00
No products in the cart.
30 gün ücretsiz iade ve 12 aya kadar taksit imkanı TAPP Water Türkiye'de.

Dünya Su Sorunları ve Tapp Water Trendleri 2020

2020 yılı doğanın bize en büyük derslerinden birini verdiği unutulmaz yıllardan biri olacak gibi görünüyor, öyle oldu bile! Dünyadaki en küçük ülkeden, en gelişmiş ülkeye kadar hepimiz aynı virüsün esiri olduk ve kendi içimize, doğamıza döndük. Tabii ki bu virüs savaşının sonunda insanoğlu yine kazanacak ama doğanın bize verdiği dersleri de 2020 sağlık yolculuğunda cebimize ekledik. 

Problem nedir?

İnsanlık, hava, su kirliliği, hayvan, bitki yaşamı ve iklim değişikliği ile kendini oldukça büyük bir karmaşanın içine soktu. Dünya gezegenini hızla kendimiz ve diğer canlılar için yaşanabilir hale getirirken, bir yanda da doğaya zarar vererek gelecek kuşakları risk altına atıyoruz. 

TAPP Water’ı başlatırken, plastik şişede su tüketimi ile mücadele etme misyonunu üstlendik çünkü bunun büyük bir etkiye sahip nispeten kolay bir çözüm olacağını düşündük. Baştan beri bizim fikrimiz plastik su şişelerine daha iyi bir alternatif sunmaktı.

Musluktan suyu filtreleyin, paradan tasarruf edin, eve ağır şişe taşıma ihtiyacını ortadan kaldırın ve gezegenimizi kurtarmaya yardımcı olun. İnsanlar bu fikre hemen alışır mı?

O kadar kolay değildi.

TAPP filtrelerinin benimsenmesi beklenenden daha yavaş oldu. Aslında,dünyada medyanın ve hükümetlerin plastik kirliliğine odaklanmasına rağmen, şişe su tüketimi 2019’da Avrupa’da yaklaşık % 5 arttı (İspanya’da% 7,5). Kısa vadede, 25.000’den fazla müşterimiz şimdiye kadar 20 milyon şişeden fazla plastik şişeden kaçınmış olsa bile hedeflediğimiz misyonumuzu yerine getiremiyoruz.

5 yılda kaçındığımız 10 milyar şişe hedefimize ulaşmak için çok daha iyisini yapmamız gerekecek. Ve bunu yapmak için tüketimde bir değişikliğe neden olmamız gerekiyor.

Şişelenmiş su tüketimini azaltmak için insan davranışını nasıl değiştiririz?

Sigara, şeker, alkol, et, moda, petrollü araç kullanımı veya şişe su tüketimi olsun, insan davranışını değiştirmek zordur. İnsanlar mantıksal akıl yürütme nedeniyle değişmezler (ör. Sigara içmek öldürür gerçeğinin insanları değiştirmediği gibi). Genel olarak eğitimin ve kanıtların davranışsal değişim üzerindeki etkisi fazla tahmin edilmektedir.

Davranış değişikliği için ana etkenler sosyoloji, psikoloji ve çevredir. Bunlardan en güçlü ve potansiyel olarak en kolay etkilenen sosyal etkidir (sosyolojinin bir parçası). Komşunuzun paradan ve emekten tasarruf sağlayan ve onun iyi görünmesini sağlayan yeni bir aygıtı varsa, siz de bir tane istersiniz.

Bu nedenle, yönlendirme ve sosyal etki projelerimizin 2020’de doğru bir şekilde gerçekleştirmenin muhtemelen başarının en kritik anahtarı olduğuna inanıyoruz. Müşterilerimiz son birkaç yıldır hedefimize ulaşma yolunda bize inanılmaz destek oluyorlar. Bizler de müşterilerimiz için ürünlerimizi ve misyonumuzu tanıtmayı ödüllendirici ve basit hale getirerek, kitlesel pazarda benimsenme yaratmak istiyoruz.

Musluk suyu ve plastik kirliliği hakkında daha fazla eğitim imkanı

Filtre su araştırmasında karşılaştığımız diğer büyük zorluk ise musluk suyu ve şişe su karşılaştırmasıdır. Çoğu ülkede musluk suyuna olan güven tat, kireç, ağır metaller, nitratlar ve mikroplastikler gibi endişelerle birlikte azalmaktadır. Su filtreleme şirketlerinin çoğunun stratejisi, musluk suyuna dair endişeleri insanları musluk suyundan uzaklaştırmak için kullanmaktır. TAPP olarak bunun yanlış ve etik olmadığına inanıyoruz.

Avrupa ve Kuzey Amerika’daki musluk suyu genellikle şişe su kadar güvenlidir. Ana konular tat tercihi ve musluk suyu hakkındaki yanlış efsanelerdir. Ancak insanları musluk suyunun güvenliği konusunda eğitmek bizim sorumluluğumuz değil, hükümetlerin sorumluluğu. Bizim şirket olarak yapabileceğimiz ve yapmamız gereken şeyler;

a) iletişimimizde gerçekçi ve şeffaf olmak

b) hükümetin bilgilendirme ve eğitme çabalarını artırması için destek sağlamak

2020’deki temel içme suyu trendleri nelerdir?

Geleceğe hazırlıklı olmak için bundan sonra ne olacağını tahmin etmemiz gerekiyor. İşte 2020’de su tüketimini ve TAPP Suyu etkileyecek 5 musluk suyu trendi:

1- Plastik şişe ile ilgili sorunlar / kimyasallar hakkında daha fazla rapor

ABD’de, 2019’da arsenik ve diğer kimyasallar nedeniyle birkaç plastik su ürünü geri gönderme durumu oldu. Şu ana kadar Avrupa’da bunu yaşamadık. Bununla birlikte, şişe su endüstrisine artan ilgi nedeniyle 2020’de plastik tüketimi ile ilgili artış bekliyoruz. Merak etmeyin, TAPP gibi şirketler daha iyi bir alternatif sunmaya hazır olacak.

2- Daha fazla teşvik

Avrupa’da hükümetler tarafından musluk suyunu teşvik etmek için Fransa, Barselona ve Lizbon’da musluk suyunun tanıtıldığını görmüştük. Şimdiye kadar etki minimum düzeyde oldu ancak önümüzdeki yıl politikacılar arasında farkındalık arttıkça bu girişimlerin ölçeğinin artmasını bekliyoruz. Maalesef içme suyunun güvenli olması tadı güzel olduğu anlamına gelmez. Harika tada sahip su sağlayan yüksek kaliteli su filtreleri, musluk suyuna geçişi mümkün kılar.

3- Şişelenmiş su endüstrisi, sürdürülebilir şişelerin piyasaya sürüldüğünü iddia etmeye devam edecek

Geçtiğimiz birkaç ayda, Coca Cola’nın tek kullanımlık plastikleri geri dönüştürülebilir ve geri dönüştürülmüş şişeler olarak yeniden tanımlamaya çalıştığını gördük. Her ne kadar Coca Cola şişeleri geri dönüştürülebilir olsa da  bu CO2 ayak izi ve plastik kirliliği dahil olmak üzere plastik şişe su sorunlarını çözmüyor. Plastik şişe su şirketlerinin yakın zamanda pes etmesini beklemeyin!

4- Mikro plastiklerin insanlar tarafından tüketilmesinin uzun vadeli sağlık sorunlarına neden olduğu tespit edildi

Geçen yıl DSÖ, mikroplastiklerin sağlık üzerindeki etkileri hakkında bir rapor yayınladı. Rapor, hemen kanıtlanmış bir sağlık riski olmamasına rağmen çok daha fazla araştırmaya ihtiyaç olduğu sonucuna varıyor. 2020’de mikroplastiklerin insanlar üzerindeki olumsuz sağlık etkilerini açıkça gösteren bu araştırmanın ilk sonuçlarını görmeyi umuyoruz. Şişe su içmeyi bırakmak, balık yemeyi azaltmak ve bir su filtresi almak sağlığına daha iyi gelecek.

5- Şişe su tüketimine karşın daha fazla alternatif geliyor

Filtrelenmiş musluk suyu sunan restoran, bar ve kafelerin trendi yükselişe geçti ve günden güne bu trend yayılıyor. Ayrıca, Güney Afrika, İngiltere ve California gibi bazı yerlerde olduğu gibi çoğu yerde mağazalarda filtrelenmiş su doldurma istasyonları görmeye başlamayı bekliyoruz. Bu trend, şişe su alternatifleri konusunda farkındalık oluşturmaya yardımcı olacaktır.

Olumlu bir notla bitirelim.

TAPP Water olarak geçtiğimiz yıl yaşanan tüm zorluklara rağmen hedefimize büyük bir adım daha yaklaştık. Büyük ölçüde geliştirilmiş ürünler, daha iyi teknoloji, perakende ve daha fazla ülkede dağıtım, daha net iletişim ve daha iyi müşteri hizmetleri! 2020 ve sonrasında milyonlarca insanın şişe sudan vazgeçmesine yardımcı olmaya hazırız.

Bu değişim tutkulu ve çalışkan TAPP ekibimiz ve destekçilerimiz sayesinde gerçekleşiyor. 

Yolculuğun bir parçası olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bu makaleler de ilginizi çekebilir

Avrupa’nın En İyi Şelaleleri

Avrupa’nın en iyi şelalelerinden bahsetmeden önce,  TAPP Water’ın yani suyun hayat anlamına geldiğine ve şişe su yerine filtrelenmiş musluk tüketmenin...

Hemen oku

Okyanusları Kurtarmanın 5 Yolu

Doğamız, nehirlerimiz ve okyanuslarımız plastik ve diğer atıklar yüzünden kirleniyor. Buralarda yaşayan balıklar plastik ve mikro plastik atıklarına rağmen hayatta...

Hemen oku

TAPP Water su arıtma çözümlerimizle tanışın​

YENİ

EcoPro Compact Arıtma Filtresi

Ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi ile 100+ kirleticiyi temizler

Sürdürülebilir ve Kompakt

2 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • MyTAPP ve E-posta ile kartuş değiştirme bildirimleri

DAHA İYİ KİREÇ FİLTRESİ

EcoPro Arıtma Filtresi

Ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi ile 100+ kirleticiyi temizler

Sürdürülebilir ve Taşınabilir

3 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • MyTAPP ve E-posta ile kartuş değiştirme bildirimleri

EN ÇOK SATAN

Eco Su Arıtma Filtresi

Ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi ile 80+ kirleticiyi temizler

Sürdürülebilir ve Taşınabilir

3 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • MyTAPP ve E-posta ile kartuş değiştirme bildirimleri

EN ÇOK SATAN

ShowerPro Duş Filtresi

4 aşama ile ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi

Sürdürülebilir ve Yüksek Kapasiteli

6 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede sağlıklı ve kaliteli duş • Organik yedek kartuşlar • Her bir kartuş 40.000 L kapasiteli

YENİ

PitcherPro Arıtmalı Sürahi

Cam sürahi ile ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi

Sürdürülebilir ve 1,45 L Cam

3 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • 1.45 L su hacmi • Organik yedek kartuşlar • Her bir kartuş 600 L arıtma kapasiteli

YENİ

EcoPro Compact Arıtma Filtresi

Ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi ile 100+ kirleticiyi temizler

1.590 TL'den başlayan fiyatlar

Sürdürülebilir ve Kompakt

2 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • MyTAPP ve E-posta ile kartuş değiştirme bildirimleri

DAHA İYİ KİREÇ FİLTRESİ

EcoPro Arıtma Filtresi

Ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi ile 100+ kirleticiyi temizler

1.490 TL'den başlayan fiyatlar

Sürdürülebilir ve Taşınabilir

3 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • MyTAPP ve E-posta ile kartuş değiştirme bildirimleri

EN ÇOK SATAN

Eco Su Arıtma Filtresi

Sürdürülebilir ve Taşınabilir

Ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi ile 80+ kirleticiyi temizler

1.290 TL'den başlayan fiyatlar

3 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • MyTAPP ve E-posta ile kartuş değiştirme bildirimleri

YENİ

PitcherPro Arıtmalı Sürahi

Cam sürahi ile ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi

1.290 TL'den başlayan fiyatlar

Sürdürülebilir ve 1,45 L Cam

3 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • 1.45 L su hacmi • Organik yedek kartuşlar • Her bir kartuş 600 L arıtma kapasiteli

EN ÇOK SATAN

ShowerPro Duş Filtresi

Sürdürülebilir ve Yüksek Kapasiteli

4 aşama ile ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi

1.190 TL'den başlayan fiyatlar

6 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede sağlıklı ve kaliteli duş • Organik yedek kartuşlar • Her bir kartuş 40.000 L kapasiteli

Shopping Cart
Scroll to Top