loader image
D52F7A8B-8566-4AB7-BF80-F9A612BEAC9F
0

TAPP Sepetiniz

D52F7A8B-8566-4AB7-BF80-F9A612BEAC9F
0
Toplam: 0,00
No products in the cart.
30 gün ücretsiz iade ve 12 aya kadar taksit imkanı TAPP Water Türkiye'de.

Cildine bir güzellik yap: Filtrelenmiş su ile temizle!

Cilt bakımında da sürdürülebilir olmaya ne dersin? Çevreyi korumak ve cildine iyi bakmak için paketli kremler yerine doğal içeriklerden faydalanmalısın. Bunların arasında ise cildine en önemli etkisi olan malzeme: SU. Evet, yüzünü yıkadığın, temizlediğin ve arındırdığın suyun saf su olması çok önemlidir. Musluk suyuyla cildini temizlemek bütün cilt problemlerinin nedeni olabilir. Peki, cildini hangi su ile temizlemelisin?

Cilt bakımında suyun önemi

Cilt bakımında kullandığın kremlerden, maskelerden daha önemlisi kullandığın suyu kaliteli olmasıdır. Çünkü cildine ilk olarak temas eden ve cildini temizleyen sudur. Musluk suyunun içeriğindeki kimyasallar, klor ve kireç cildinin kurumasına neden olabilir. Yağlı bir cildin varsa musluk suyu cildinin sebum dengesini bozup T bölgesinde yağlanma yapabilir.

Özellikle tatile gittiğinde veya başka bir yerde kaldığında cildindeki sertliği ve kuruluğu kolayca fark edebilirsin. Hollywood yıldızlarına baktığında cildini her zaman mineralli suyla temizlediklerini görürsün. Pahalı kremler kullanmak yerine saf ve doğal suyla cildini temizlemek sana daha pürüzsüz bir cilt sunacak.

Cilt bakımında hangi suyu kullanmalı?

Öncelikle şurada anlaşalım; yüzünü musluk suyuyla yıkamamalısın. Cilt bakımı için en iyi su, filtrelenmiş ve içeriğindeki kimyasallardan arınmış sulardır. Evinde kullanacağın minik musluk su filtresi cilt sağlığını güvence altında tutabilir. Suyun en saf haline ulaşmak için TAPP Water su filtresi ile tanışmalısın. Organik Hindistan Cevizi Kabuğundan elde edilen filtreleri sayesinde suyu en doğal ve saf haliyle sana ulaştırır. Artık musluk suyuyla cildini temizleyebilirsin.

TAPP Water musluk filtresini aldıktan sonra tatillerde de gönül rahatlığı ile yüzünü musluk suyuyla yıkayabilirsin. Musluk suyunun içindeki klor, kireç ve diğer kirleticileri filtreleyen bu minik filtre, seninle her yere gelmeye hazır!

Minik ipucu: Eğer su filtresi almayı düşünmüyorsan, sudaki kloru azaltmak için bir gece önceden kaba musluk suyunu doldur. Sabah beklemiş suyla yüzünü yıkayabilirsin. Gece boyunca klor dibe çöktüğü için sudaki klor miktarı cildine zarar vermez. Tabii diğer kimyasallar ve mikroplastikler için aynı durum geçerli değil!

Yüzünü nasıl temizlemelisin?

Yüz yıkamak kolay gibi görünse de cilt bakım guruları için pek de basit bir işlem değil! Eğer büyük gözeneklerden şikayetçiysen her zaman yüzünü soğuk suyla yıkamalısın. Hatta buzlu su ile! Çünkü soğuk su gözeneklerini sıkılaştırarak cildinin daha genç ve dinç görünmesine yardımcı olur. Sabahları filtrelenmiş su ile hazırladığın buz küpleriyle yüzüne masaj yapabilirsin. Buz masajı yapmak yüzündeki ödemi de azaltacağı için uyku sonrası yüzündeki şişlik de hızlıca iner.

Eğer kuru bir cildin varsa yüzünü yıkadıktan sonra saf aloe vera jelini yüzüne sürebilirsin. Aloe Vera, cildi besler ve nemlenmesini sağlar. Aloe Vera’yı buzdolabında bir-iki gün boyunca koruyabilirsin.

Shopping Cart
Scroll to Top