loader image
D52F7A8B-8566-4AB7-BF80-F9A612BEAC9F
0

TAPP Sepetiniz

D52F7A8B-8566-4AB7-BF80-F9A612BEAC9F
0
Toplam: 0,00
No products in the cart.
30 gün ücretsiz iade ve 12 aya kadar taksit imkanı TAPP Water Türkiye'de.

Musluk Suyu İçmen İçin 5 Neden


Avrupa ve Kuzey Amerika’da sağlıklı musluk suyuna sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Peki, bu bölgede musluk suyu içilebilirken hala neden bu kadar çok plastik su şişe tüketimi oluyor?

Neden musluk suyu içmeliyiz?

Çünkü daha sağlıklı

Musluk suyunun daha sağlıklı olduğunu biz değil Dünya Sağlık Örgütü söylüyor. Dünya Sağlık Örgütü, dünyanın dört bir yanındaki su enstitüleri ve doktorların sık ​​sık musluk suyun daha güvenli olduğuna dair rapor yayınladıklarını paylaşıyor. Musluk suyunun ne kadar güvenli olduğunu ve İstanbul’da musluk suyunun kalitesini öğrenmek için seni bu yazımıza alalım.

Çünkü daha lezzetli

Madrid, Zürih, Münih, Stockholm ve Oslo’da musluk suyu gerçekten çok lezzetli. Fakat Avrupa’da musluk suyunun çok güzel olmadığı yerler de mevcut. Tabii bu durum musluk suyunun içilemez olduğu anlamına gelmiyor. Kötü musluk suyu tadını basit bir filtre ile hemen iyileştirebilirsin. TAPP Water filtresinin kör testlerinde 10 kişiden 9’u TAPP Water ile plastik şişe suyun arasındaki tat ve koku farkının olmadığını söyledi.

Çünkü daha kolay

Musluk suyunu içebilmek, yemek pişirmek, kahve çay yapmak veya hassas bitkileri sulamak çok büyük bir kolaylık! Eğer musluk filtresi kullanıyorsan, sık sık değiştirdiğine filtrenin bakımını düzenli yaptığına emin olmalısın. Su filtresini dilediğin her yere taşıyabilir ve tatillerde plastik su şişesi almadan musluk suyunu içmeye devam edebilirsin.

Çünkü daha ekonomik

Musluk suyunun maliyeti genellikle plastik şişe suyunun 1 / 300’ünden daha azdır. Filtrelenmiş suyun maliyeti, yıl boyunca filtre ve bakımların maliyeti dikkate alındığında, tüketim hacmine bağlı olarak plastik şişe suyun 1 / 20’sinden az oluyor.

Çünkü daha ekolojik

Doğadan evimize su dışında ne taşıyoruz? Plastik şişe kullandığımızda her bir litre su için 2-3 litre suyu ziyan ediyoruz. Bunun çevreye en büyük zararı ise plastik tüketimi oluyor. Plastik şişelerin çoğu geri dönüştürülmüyor ve denizlere gidiyor. Yanında kendi su şişeni taşımak hem kendi sağlığın hem de dünya için çok faydalı bir hareket. Bunun yanında bir de musluk suyu tüketiyorsan dünyaya çok büyük bir iyilik yapıyorsun demektir. Plastik tüketiminin okyanuslara olan etkisini buradan öğrenebilirsin. Plastik tüketimi azaltmak için en kısa zamanda taşınabilir su filtreleri ile tanışmalısın.

Shopping Cart
Scroll to Top