loader image
D52F7A8B-8566-4AB7-BF80-F9A612BEAC9F
0

TAPP Sepetiniz

D52F7A8B-8566-4AB7-BF80-F9A612BEAC9F
0
Toplam: 0,00
No products in the cart.
30 gün ücretsiz iade ve 12 aya kadar taksit imkanı TAPP Water Türkiye'de.

Filtrelenmiş Su Sağlığını, Cüzdanı Ve Gezegeni Nasıl Daha İyi Bir Hale Getirebilir?

Musluk filtreleri günden güne yaygınlaşırken insanlar hangisinin daha ekonomik olduğunu düşünüyor. Damacana su almak mı yoksa musluk filtresi ile arıtılmış su içmek mi? Sadece ekonomi değil sağlığımız ve çevremizin talepleri hangi yönde? Şişe su mu yoksa filtrelenmiş su mu dünyamız için daha doğru bir karar olacak? Açıklayalım.

Şişe su tüketmek daha mı ucuz?

Damacana veya dışarıdan aldığımız plastik şişe sular ilk bakışta ucuz görünüyor. Bir şişe genellikle 1,5 Lira kadar ucuz olabilir. Ama bunu aylar ve yıllar boyunca topladığında çok para oluyor. Statista’ya göre ortalama bir İspanyol, şişelenmiş suya yılda 139 € ve bir hane 380 € harcıyor!

Yukarıda İspanya örneğini verdiğimize bakma, İstanbul’da, Avrupa’nın diğer şehirlerinde ve Kuzey Amerika’nın çoğunda şişe su tüketen haneler için tüketim ücretleri benzerdir. Ortalama olarak her bir kişi günde bir 1,5 litrelik şişe eşdeğerini tüketir. Bu çay, kahve içme ve bazen yemek pişirmeye de dahil olabiliyor. Belki bunun yerine haftada iki adet 5 litrelik şişe tüketiyorsun, ancak bunların çevreye etkisini biliyor musun?

Maliyet tasarrufu, belirli bir şişe su markasının yıllık tüketimine ve TAPP Water filtresinin maliyetine bağlıdır. Daha fazlası için maliyet hesaplayıcıya bakabilirsin.

Temiz ve lezzetli musluk suyu

Avrupa ve Kuzey Amerika’daki çoğu musluk suyunun içilmesi güvenlidir ve bazılarının tadı gerçekten içilebilir gibi değildir. TAPP Water gibi yüksek kaliteli bir su filtresi ile neredeyse tüm musluk suyu temiz ve tadı güzel olacaktır. Musluk filtreleri özellikle küçük mutfaklar için harika bir seçenek oluyor!
Ayrıca, filtrelenmiş musluk suyu, klasik musluk suyu veya şişe sudan gerçekten daha sağlıklı. Basit cevap evet, musluk suyu hem cebine hem de sağlığına yarar sağlar.

Musluk Suyunun Tadı Neden Kötü?

Geçtiğimiz 100 yıldır musluk suyunun klorlanması, insan tüketimi için musluk suyunu daha güvenli hale getirdi. Klor ve kloriamin, patojenlerin (kötü bakteri ve virüsler) musluk suyumuzu kirlenmesini ve bunun bizi hasta etmesini önler. Bunun yan etkileri arasında, kontrol edilmezse kanserli olabilecek tat ve klorlu ikili ürünler bulunur. Ancak genel olarak musluk suyunun faydaları risklerden çok daha ağır basar.
Klor, özellikle sert veya çok sert musluk suyu olan alanlarda tadı etkiler. Bu durum, Akdeniz’in çoğunu içerir, bu nedenle Barselona, ​​Malaga, Napoli veya Nice’de suyun tadı kötü olabilir. Neyse ki bu, klor ve bi-ürünlerin% 98’ini ortadan kaldıran TAPP Water gibi bir su filtresi ile kolayca çözülebilir.

Ne kadar mikro plastik içiyorsun?

Son zamanlarda yapılan birçok araştırmaya göre, şişelenmiş su çok fazla mikro plastik içerir. Ortalama olarak şişe su tüketicileri, yılda 26 kredi kartı eşdeğerinde plastik içiyor.
Musluk suyu ayrıca bazı mikro plastikler içerir, ancak önemli ölçüde daha azdır. Eğer yüksek kaliteli bir filtre ile filtrelersen, mikroplastiklerden ve diğer birçok maddeden tamamen kurtulabilirsin.

Önlenen karbon ayak izi miktarı

Plastik şişe suyun dünyadaki CO2 ayak izinin % 1,5’inin sebebi olduğunu biliyor muydun? Şöyle örnek verelim; havacılık endüstrisinin tamamı% 2,5. En büyük fark, şişe sudan kolayca kaçınılabilirken, dünyayı dolaşmak istiyorsanız havacılık sektöründen vazgeçmen biraz zor!
Hesaplama, en çok alıntı yapılan 1,5 litrelik şişe başına yaklaşık 200 g çalışmaya dayanmaktadır. Bu çalışmanın sonucu, ortalama miktarda şişe içen hane halkının tükettiği yılda 800 şişenin 160 kg CO2’ye veya bir araba ile 592 km sürmeye eşdeğer olduğu anlamına gelir.

Su Kalitesi ve Tadı

Tat ve su kalitesi nerede yaşadığına bağlı olarak çok değişir. İyi tat, suyun mutlaka temiz olduğu ve kötü tadı olan suyun güvensiz olduğu anlamına gelmez.
Asıl mesele bundan çok daha karmaşık. Yukarıda belirtildiği gibi, yüksek mineralli suyun (sert su) tipik olarak tadı iyidir, ancak Barselona’daki gibi klorla karıştırıldığında tadı kötüleşir

Musluk suyu küçük çocuklar ve bebekler için güvenli midir?

Çoğunlukla evet ama bebekler için güvenli bir kurşun, PFAS, nitrat vb seviyesi yoktur. Bu nedenle güvende olmak ve suyu filtrelemek her zaman daha iyi bir seçenektir
Bebekler için filtrelenmiş musluk suyu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Musluk suyu ile ilgili sorunlar nasıl çözülebilir?

İyi haber şu ki, TAPP Water gibi yüksek kaliteli bir su filtresi tüm bu sorunları önleyebilir / çözebilir. TAPP Water, musluk suyundan 80’den fazla kirletici maddeyi filtreler.

Shopping Cart
Scroll to Top