loader image
D52F7A8B-8566-4AB7-BF80-F9A612BEAC9F
0

TAPP Sepetiniz

D52F7A8B-8566-4AB7-BF80-F9A612BEAC9F
0
Toplam: 0,00
No products in the cart.
30 gün ücretsiz iade ve 12 aya kadar taksit imkanı TAPP Water Türkiye'de.

TAPP Water Ve BBC Röportajı: Musluk Suyundaki Mikroplastikler Nasıl Filtrelenir?

OrbMedia’nın musluk suyunun% 83’ünde ve plastik şişe suyun% 92’sinde mikroplastik bulduğunu daha önce seninle paylaştık. BBC’nin sabah programına konuk olan TAPP Water’ın kurucusu ve strateji başkanı Magnus Jern, Vic Minett’in mikroplastiklerle ilgili sorularını yanıtladı.

BBC: Mikroplastik nedir?

Magnus: 5 mm’den küçük ve çoğunlukla gözün görebildiğinden daha küçük plastik parçacık demektir. Okyanuslar, balıklar, mikroorganizmalar, musluk suyu ve hatta şişelenmiş su dahil olmak üzere hemen hemen her yerde mikroplastikler görülmüştür.

Orb Media tarafından yapılan bir çalışmada, tüm şişe suyun% 90’ında mikroplastikler bulundu ve bunların bazıları litre başına 10.000 plastik parça kadar yüksek!

BBC: Mikroplastikler nereden geliyorlar?

Magnus: Mikroplastiklerin ana kaynakları, tek kullanımlık plastikler (şişeler, ıslak mendiller, pamuklu çubuklar, plastik torbalar, vb.), araba lastiklerindeki kauçuk ve giysilerdeki mikro elyaflardır. Plastikler çöplüklerden, yollardan ve evinizdeki çamaşır makinenizden su sistemlerine girerler.

BBC: Mikroplastikler tehlikeli midir?

Magnus: Kesinlikle bizim için faydalı olmadıklarını söyleyebiliriz. Okyanuslardaki mikroorganizmaları öldürebildiklerini ve balıkların organlarına ciddi şekilde zarar verebileceklerini bulduk. Bu nedenle mikroplastikler muhtemelen insanlar için de iyi yararlı değildir.

BBC: Mikroplastikleri musluk suyundan nasıl arıtabilirsin?

Magnus: Bunu yapmak için özel olarak tasarlanmış TAPP 2 ile mikro plastikleri musluk suyundan güvenle arıtabilirsin. Güvenli olması için mikron derecesi 2 veya daha düşük olan bir filtre kullanmak işinize yarar.

Bizi bu programa davet ettiğiniz için teşekkür ederiz BBC!

Makalenin orjinalini buradan okuyabilir ve BBC Programını dinleyebilirsiniz. 

Shopping Cart
Scroll to Top