loader image
D52F7A8B-8566-4AB7-BF80-F9A612BEAC9F
0

TAPP Sepetiniz

D52F7A8B-8566-4AB7-BF80-F9A612BEAC9F
0
Toplam: 0,00
No products in the cart.
30 gün ücretsiz iade ve 12 aya kadar taksit imkanı TAPP Water Türkiye'de.

TAPP Water Su Filtresi Florürü Gideriyor Mu?

İçme suyundaki florür zararlı mı? Musluk suyundan gelen suyun içindeki florür miktarıyla ilgili birçok endişe var. Bu nedenle belediye tarafında musluk suyu ‘içilebilir’ görünse de insanların bir çoğu Türkiye’de musluk suyunu içmeye pek sıcak bakmıyor. Tabii bunda musluk suyunun tadı ve kokusu da etkili bir rol oynuyor.

Musluk filtreleri arasında en iyi filtre olarak gösterilen TAPP Water, musluk suyundaki florürü arıtıyor mu? Florür tamamen arıtılmalı mı? Merak etme, suyun içindeki florür konusunu detaylıca araştırdık, şimdi en çok merak ettiğin soruları cevaplama zamanı!

Florür nedir?

Makalemize ilk olarak florürün ne olduğunu öğrenerek başlayalım. Florür, okyanuslarda, doğada ve toprakta bulunabilen doğal bir mineral. Son zamanlarda florürün ismini beyinde yarattığı zararları ile ilgili haberlerden duymuş olabilirsin. Olması gereken miktarın üzerinde florür tükettiğinde beyin fonksiyonlarında olumsuz gelişmeler meydana gelebilir. Özellikle Amerika’da florür karşıtlığı günden güne yaygınlaşıyor. Florür içermeyen diş macunları, ağız bakım ürünleri ve arıtılmış sular… Peki, florür gerçekten zararlı mı?

Florürün zararları nedir?

Vücutta fazla florür mineralinin birikmesi beyinde ve üreme fonksiyonlarında sorunlara yol açabiliyor. Son zamanlarda yapılan araştırmalar, florürün iskelet sistemimize olan olumsuz etkilerini de ortaya koyuyor. Fakat şunun da altını çizmekte fayda var. Florürün fazlasının olduğu eksikliği de zararlı! Florür, çocuklarda ve yetişkinlerde ağız bakımına yardımcı olur ve dişlerin çürümesine engel olur. Sadece diş çürüklerine engel olmakla kalmıyor, dozunda alınan florür ağızda var olan çürük dişleri onararak daha sağlıklı dişlere sahip olmamıza yardımcı oluyor.

Florürün dişleri güçlendirdiği ve diş minesini sertleştirdiği su götürmez bir gerçek. Peki, sudaki florürü tamamen arıtarak içmek ne kadar doğru olabilir? Neredeyse şişelenmiş bütün sularda ve damacana suda florür minareli olması gereken miktarda yer alır. Bu nedenle evine su filtresi alırken florürü nasıl arıttığını ve hangi oranda azalttığını mutlaka araştırmalısın.

TAPP Water florürü arıtıyor mu?

ilk olarak şunu belirletelim; TAPP Water sağlığın için en iyisini bilir! TAPP Water’ın İstanbul’da yapılan bağımsız laboratuvar testlerinde musluk suyunda florür miktarını olması gereken seviyeye indirdiğini görebilirsin. İstanbul’da musluk suyundaki florür oranı 0.15 mg/l iken, TAPP Water ile filtrelendikten sonra <0.05’e düşer.

Sonuç olarak, TAPP Water musluk suyundaki florürü tamamen arıtmaz. Zaten hiç bir araştırma veya su filtresi sudaki florürü tamamen arıtmayı önermiyor. İnsan vücudu için uygun miktarda alınan florür ağız ve diş sağlığın için çok önemli. TAPP Water sayesinde musluk suyundaki bütün değerlerin sağlığın için uygun olduğuna emin olabilirsin.

Shopping Cart
Scroll to Top