loader image
D52F7A8B-8566-4AB7-BF80-F9A612BEAC9F
0

TAPP Sepetiniz

D52F7A8B-8566-4AB7-BF80-F9A612BEAC9F
0
Toplam: 0,00
No products in the cart.
30 gün ücretsiz iade ve 12 aya kadar taksit imkanı TAPP Water Türkiye'de.

Sağlıklı Soğuk Çay Tarifi: Çilek, limon ve fesleğen

Evde soğuk çay yapmak düşündüğünden daha basit. Dışarıda içtiğin lezzetli soğuk çayları evde de yapabilirsin. Evde infused su, sağlıklı içecek veya soğuk çay yapmak için ihtiyacın olan tek şey mevsim meyveleri ve arıtılmış su. Musluk suyu ile içecek hazırlamak, binanın su sorusundan gelen bütün kimyasal, kir ve pası da beraberinde tüketmek demek. Bu nedenle soğuk çay tarifinden önce mutlaka suyunu arıtmanı, mümkünse TAPP Water gibi en iyi su filtresini kullanmanı öneririz.

Çilek, limon ve fesleğenli soğuk çay tarifi

Malzemeler:

  • 1 litre temiz filtrelenmiş su
  • 4-5 çilek *
  • 1/2 limon *
  • 5-10 fesleğen yaprağı *
  • 1 cam kavanoz (1L kapasite)

* Bu malzemeleri ambalajsız, yerel üreticilerden ve zirai ilaç kullanmadan almaya çalışmalısın. Çilek mevsimi değilse bu tarifi elmayla da yapabilirsin. Biraz tarçın ekleyerek sağlıklı içeceğinin daha lezzetli olmasını sağla.

Yapılışı:

Çilek ve limonu yıkayıp dilimle. Ekstra lezzet istiyorsanız fesleğen yapraklarını ikiye bölebilirsin.
Dilimlenmiş meyveyi ve fesleğeni kavanoza koy
Musluktan 1L temiz filtrelenmiş suyla doldur
Karışımın 1 saat demlenmesine izin ver, işte bu kadar!

Sabırsızlar için: Soğuk çay içmek için bir saat beklemek çok uzun geliyorsa veya daha hızlı daha fazla lezzet istiyorsan, suyu eklemeden önce meyveleri ve fesleğeni bir çatalla hafifçe ezebilirsin. Suyu içtikten sonra tekrar arıtılmış su ile doldurun. Lezzet ikinci seferde daha az yoğun olacak, ancak malzemelerden en iyi şekilde yararlanacaksın!
Bu tarifi denemek istiyor ama musluk suyunun tadını beğenmiyor musun? Kullanmadan önce suyu birkaç saat başka bir kavanozda bekletmeyi dene (klorun çoğu buharlaşacaktır) veya TAPP Water gibi uygun fiyatlı ve kurulumu kolay bir su filtresi edin, plastik atıklardan kurtul.

Shopping Cart
Scroll to Top