loader image
D52F7A8B-8566-4AB7-BF80-F9A612BEAC9F
0

TAPP Sepetiniz

D52F7A8B-8566-4AB7-BF80-F9A612BEAC9F
0
Toplam: 0,00
No products in the cart.
30 gün ücretsiz iade ve 12 aya kadar taksit imkanı TAPP Water Türkiye'de.

Papatya Ve Taze Nane Çayı Nasıl Hazırlanır?

Yaz tatili artık bitti sayılır. Yazın tembellik getiren sıcak havasını çok özleyeceğiz fakat şimdi arı gibi çalışma sezonu başladı! Sonbaharın gelmesiyle iş stresi ve şehir hayatının sorumlulukları sende uykusuzluk yaratmaya başladıysa papatya ve taze nane çayının sakinleştirici etkisini çok seveceksin.

Papatya ve nane çayını hazırlamak çok basit. Papatya ve nane çayının faydaları ise anlat anlat bitmez. En iyi sen kendine papatya ve taze nane çayı hazırla ve mışıl mışıl bir uykunun tadını çıkar. Çayın iyice demlenmesi için 3-4 saat öncesinden yapabilirsin.

Malzemeler:
1 litre filtrelenmiş su
1 kaşık / poşet papatya çayı
1 limon
1 avuç taze nane
1 demlik

Çevreci bir not: Olabildiğinde bu malzemeleri ambalajsız, lokal üreticilerden ve tarım ilacı kullanılmadan satın almaya çalış. Böylece çayın çok daha lezzetli ve organik olacak. Plastik tüketimini nasıl azaltacağını bu yazımızdan öğrenebilirsin.

Adım adım papatya ve nane çayı tarifi:

  1. Nane yapraklarını demliğin içine koyun
  2. Musluğundan gelen filtrelenmiş temiz suyu kaynat ile demliği doldur
  3. Limonu dilimler halinde kesin ve papatya ile birlikte suya ekle.
  4. Karışımın oda sıcaklığında minimum 3-4 saat demlenmesine izin ver
  5. Demlenmiş sakinleştirici çayın tadını çıkarmaya başlayabilirsin.

Musluk suyunun tadı veya kokusu hoşuna gitmiyor ama yine de bu lezzetli tarifi hazırlamak mı istiyorsun? Bu tarifi yapmadan önce suyu birkaç saat sürahide bırakmaya çalış (klorun çoğu buharlaşacak) veya TAPP Water gibi uygun fiyatlı ve kurulumu kolay bir su filtresi satın alabilirsin.
Şimdi bu harika papatya ve nane suyu tarifini yapma sırası sende. Papatya ve nane çayını yapanlar bize sosyal medya aracılığı fotoğrafları mutlaka göndersinler, bekliyoruz!

Shopping Cart
Scroll to Top