loader image
D52F7A8B-8566-4AB7-BF80-F9A612BEAC9F
0

TAPP Sepetiniz

D52F7A8B-8566-4AB7-BF80-F9A612BEAC9F
0
Toplam: 0,00
No products in the cart.
30 gün ücretsiz iade ve 12 aya kadar taksit imkanı TAPP Water Türkiye'de.

Okyanusları Kurtarmanın 5 Yolu

Doğamız, nehirlerimiz ve okyanuslarımız plastik ve diğer atıklar yüzünden kirleniyor. Buralarda yaşayan balıklar plastik ve mikro plastik atıklarına rağmen hayatta kalabilse bile, yakın gelecekte balık yiyemeyecek hale geleceğiz.

İşte plastik kullanımını azaltarak okyanusların geleceğini değiştirmenin 5 yolu:

1. Sürdürülebilir Ürün ve Markaları Kullanın:

Tek kullanımlık plastik şişe ve poşetleri kullanmaktan kaçının.

2. Restoran ve Barlarda Plastiğe “Hayır” Deyin:

Mümkün olduğunca musluk suyu tercih edin. Paket yemekler için kullanılan gereksiz plastik ürünlerden veya barlarda kullanılan pipetlerden kaçının.

3. Geri Dönüşüm:

Plastik ürün kullanmak durumundaysanız, geri dönüşüme katıldıklarından emin olun. Dünya çapında üretilen tüm plastiğin yalnızca %3’ü geri dönüşümden geçiyor. Geri dönüşüm kurallarına uyun. Plastik, kağıt ve diğer atıklar için farklı atık poşetleri kullanın.

4. Okyanusları Temizleyen ve Koruyan Kuruluşları Destekleyin:

Kendini okyanusları korumaya adayan kuruluşlar, gelecek için kritik önem taşımaktadır. Bizleri hem yerel, hem de küresel anlamda çevre konusunda eğitirler. Bu kuruluşlar, değişime katkıda bulunmak için aktivizmin her alanında çalışırlar. Onlara bağışta bulunun veya zamanınızı ayırarak aktif olarak görev alın.

5. Mesajı Yayın:

Siz bu makaleyi okuyor olabilirsiniz, ama pek çok insanın plastiğin çevreye zararları konusunda herhangi bir bilgisi yok. Bazılarının da ufak bir hatırlatmaya ihtiyacı olabilir. Farkındalık yaratmak için sosyal medya hesaplarınızda bu makaleyi paylaşın.

Birlikten kuvvet doğar. Haydi, plastik tüketimini azaltalım ve okyanusları kurtaralım!

Shopping Cart
Scroll to Top