loader image
D52F7A8B-8566-4AB7-BF80-F9A612BEAC9F
0

TAPP Sepetiniz

D52F7A8B-8566-4AB7-BF80-F9A612BEAC9F
0
Toplam: 0,00
No products in the cart.
30 gün ücretsiz iade ve 12 aya kadar taksit imkanı TAPP Water Türkiye'de.

Musluk Suyundaki Mikroplastik Nasıl Azaltılır Ve Filtrelenir?

Dünyadaki şişe suyun% 93’ünün ve musluk suyunun% 92’sinin mikroplastik olduğunu biliyor muydun? Yakın tarihli bir raporda, ortalama bir insanın yılda 100.000 parça veya 9 ons (250 g) mikroplastik tüketebileceği sonucu elde edildi. 

Mikroplastiklerin sağlığımızı nasıl etkilediğini biliyor musun? Musluk suyundaki mikroplastikleri nasıl azaltabiliriz?

Şişe su ne kadar mikroplastik içerir?

Orb Media’nın şişe su ve musluk suyu ile ilgili iki çalışması bu alanda yapılan en büyük araştırmalardan biridir. Orb Media, dünyanın 9 farklı ülkesinden 250 şişeyi analiz etti. Her biri bir saç teli genişliğinden daha büyük olan galon başına ortalama 40 plastik parçacık şişe suda bulundu.

Statista’nın orijinal bilgi grafiğine buradan bakabilirsin. 

Orb’un şişe su çalışması hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsin.

Musluk suyunda mikroplastikler zararlı mı?

Mikroplastikler sadece su şişelerinde bulunmuyor. Orb Media tarafından yapılan bir başka çalışmada, ABD’de musluk suyunun% 94’ünün ve Avrupa’da% 72’sinin mikroplastik içerdiği bulundu. Bu nedenle musluk suyundan tedirgin olmakta ve musluk suyundaki mikroplastikleri filtrelemek istemenizde haklısın. 

Orb’ın musluk suyu çalışması hakkında daha fazla bilgiyi buradan ve buradan okuyabilirsin. 

Ne kadar mikroplastik tüketiyoruz?

Dünya çapında 50’den fazla çalışmanın sonuçlarını birleştiren yeni araştırmalar, ortalama olarak, insanların her hafta soludukları havada, yedikleri yiyecekleri ve özellikle de içtikleri suda yaklaşık 5 g plastik – kredi kartına eşdeğer – mikroplastiği buldu.

World Wide Fund for Nature (WWF) ve Newcastle Üniversitesi, insan başına tüketilen mikroplastiğin her yıl yaklaşık 100.000 küçük plastik parçası (veya 250g) olduğunu söyledi. Çalışma WWF ve Avustralya üniversitesi tarafından yapıldı.

WWF raporunu buradan okuyun.

Mikroplastiklerin sağlık üzerindeki etkisi nedir?

Mikroplastiklerin uzun vadede insanlar ve hayvanlar için nasıl bir etkisi olacağı konusunda endişeliyiz. Gerçek şu ki henüz biz de bilmiyoruz. Henüz dünya mikroplastiklerin sağlığı nasıl etkilediği konusunda kesin ve net sonuçlara ulaşamadı.

Evde musluk suyundan mikroplastikleri nasıl filtreleyebilirsin?

Orb tarafından musluk suyunda ölçülen en küçük mikroplastikler yaklaşık 2.5 mikrometredir. Bu oran gerekli filtreleme türünü etkileyeceğinden boyutu anlamak önemli.

Bu boyuttaki mikroplastiklerin arıtılmasına yardımcı olacak üç tip filtre vardır:

Granül Aktif Karbon (GAC) musluk filtreleri: Tüm mikroplastikleri değil sadece bazılarını giderir.

Karbon Bloklar musluk filtreleri: TAPP 2 gibi en verimli olanlar musluk suyundaki tüm mikroplastiklerin% 100’ünü giderir.

Ters Osmoz filtreleri: 0.001 mikrona kadar filtreleyebilir, böylece tüm mikroplastikleri temizler, ancak bu filtreler daha pahalıdır ve bakım gerektirir.

Hangi mikroplastik filtreyi seçmelisin?

İçme suyundaki mikroplastikler hakkında kanıtlanan bir bilgi olmadığı için bu konuda net bir cevap vermek zordur. Genellikle karbon blok filtre, bütün bir aileyi mikroplastiklerden korumak için uygun fiyatlı ve çevre dostu bir yoldur.

Neden TAPP 2 Water Su Filtresi?

TAPP 2, dünyanın biyolojik olarak parçalanabilen yeniden doldurma kartuşlarına sahip ilk filtresidir. TAPP 2, evde taze, temiz su elde etmenin basit, akıllı, uygun fiyatlı ve çevre dostu bir yoludur. 1 dakikadan daha kısa bir sürede herhangi bir musluğa uyacak şekilde tasarlanmıştır. 

MYTAPP uygulaması ve web sitesinde filtre kullanımınızı takip edebilir, kartuş değişikliklerini, şişelenmiş suya karşı tasarruf edilen parayı ve plastik atık / CO2 miktarını inceleyebilirsin. TAPP Water su filtresi mikroplastikler, kurşun, klor, THM’ler ve daha fazlasını içeren 80’den fazla maddeyi filtreleyen en yeni hindistan cevizi bazlı mikro filtreleme teknolojisini kullanır.

Shopping Cart
Scroll to Top