0

TAPP Sepetiniz

0
Toplam: 0,00
No products in the cart.
30 gün ücretsiz iade ve 12 aya kadar taksit imkanı TAPP Water Türkiye'de.
Ürünlerimiz

ARITMA VE FİLTRE

YENİ

EcoPro Compact Arıtma Filtresi

Ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi ile 100+ kirleticiyi temizler

1.590 TL'den başlayan fiyatlar

Sürdürülebilir ve Kompakt

2 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • MyTAPP ve E-posta ile kartuş değiştirme bildirimleri

DAHA İYİ KİREÇ FİLTRESİ

EcoPro Arıtma Filtresi

Ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi ile 100+ kirleticiyi temizler

1.490 TL'den başlayan fiyatlar

Sürdürülebilir ve Taşınabilir

3 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • MyTAPP ve E-posta ile kartuş değiştirme bildirimleri

EN ÇOK SATAN

Eco Su Arıtma Filtresi

Sürdürülebilir ve Taşınabilir

Ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi ile 80+ kirleticiyi temizler

1.290 TL'den başlayan fiyatlar

3 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • MyTAPP ve E-posta ile kartuş değiştirme bildirimleri

YENİ

PitcherPro Arıtmalı Sürahi

Cam sürahi ile ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi

1.290 TL'den başlayan fiyatlar

Sürdürülebilir ve 1,45 L Cam

3 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • 1.45 L su hacmi • Organik yedek kartuşlar • Her bir kartuş 600 L arıtma kapasiteli

EN ÇOK SATAN

ShowerPro Duş Filtresi

Sürdürülebilir ve Yüksek Kapasiteli

4 aşama ile ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi

1.190 TL'den başlayan fiyatlar

6 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede sağlıklı ve kaliteli duş • Organik yedek kartuşlar • Her bir kartuş 40.000 L kapasiteli

YEDEK KARTUŞ ve AKSESUAR

EcoPro Yedek Kartuş

EcoPro Compact Yedek Kartuş

ShowerPro Yedek Kartuş​

PitcherPro Yedek Kartuş​

Taşınabilir ve katlanabilir matara

Ömür boyu garanti TAPPhero+

Peşin fiyatına 3 taksit.

1-3 günde ücretsiz hızlı teslimat.

30 gün ücretsiz iade.

0

TAPP Sepetiniz

0
Toplam: 0,00
No products in the cart.
30 gün ücretsiz iade ve 12 aya kadar taksit imkanı TAPP Water Türkiye'de.

Musluk Suyu Köpeğin İçin Güvenli Mi?

İnsanlara en iyi dostluğu yapan köpeklere sahip olduğumuz için şanslıyız. Sahip olmak demeyelim de köpeğin ile aynı evi paylaştığın için çok şanslısın! En sevdiğimiz tüylü arkadaşlarımız için en iyisinin ne olduğu konusunda her zaman endişe duyuyoruz. Malum onlar konuşamıyor ve biz onlar yerine isteklerini tahmin etmeye çalışıyoruz.
İster kaliteli besleyici yiyecek almalarını sağlamak ister şehirdeki en iyi tarakları olsun, köpeklerimize en iyisini sağlamaya çalışıyoruz. Ancak konu içme suyu olduğunda herkesten farklı yorum gelebiliyor. Sen köpeğine içme suyu olarak ne veriyorsun?

Hımm… .. musluk suyu?

Biz de öyle düşünmüştük.

Musluk suyu evde köpek bakımı için doğal karşılanır. Köpeklerimizin ihtiyaçları olan suyu nereden aldıkları konusunda genellikle hem fikiriz.
Ancak musluk suyunun köpeğin için güvenli ve sağlıklı olmasını sağlamak önemlidir.

Köpeklerin su içmesinin önemi

Bizim gibi köpeklerin de % 75’i su içeren bir vücutları vardır. Öyleyse, içme suyu kaynaklarımız konusunda bu kadar temkinliysek, neden tüylü arkadaşlarımız aynı ayrıcalığa sahip olmasın?
Su bizim için olduğu kadar onlar için de hayati önem taşıyor. Suyun neden köpekler için çok önemli olduğundan kısaca bahsedersek:

  • Vücut ısısının düzenlenmesi
  • Cildi elastik tutması
  • Eklemlerin daha hızlı gelişmesi ve yağlanması
  • Gözleri, burnu, ağzı ve ciğerleri nemli kalmasını sağlamak
  • Sinir sistemini ve organları korumak
  • Toksinlerin vücuttan atılması
  • Hidroliz yoluyla protein, yağ ve karbonhidratların sindirilmesine yardımcı olmak
  • Besinlerin çözülmesi ve hücrelere taşınması

Musluk Suyu ile ilgili endişeler neler?

Çeşitli su kaynaklarından gelen suyun güvenliğini test etmek için yapılan araştırmalar, içme suyumuzun gerçekte ne kadar güvenli olduğu konusunda şüpheler uyandırdı. Bildiğin üzere, içme suyu kaynaklarımızda birçok kirletici madde bulunduğu tespit edildi.
Bunlar, köpeğin bağışıklık sistemini tehlikeye atan kurşun ve arsenik gibi metalleri ve bilinmeyen sağlık etkilerine sahip mikroplastikleri içerir.

Musluk suyundaki kirleticiler

E. coli:
Çoğu E.coli içeren su zararsız olsa da, musluk suyu kaynaklarındaki birkaç tehlikeli su örneği, köpeklerde iştah kaybına, düşük vücut ısısına, depresyona, kalp atış hızının artmasına, ishale, kusmaya, halsizlik / halsizliğe ve uyuşukluğa neden olabilir.

Kurşun:
Yüksek dozda kurşun köpeğinde akut mide ağrısına, ishale ve kusmaya neden olabilir. Uzun süre maruz kalma, köpeğinin nöbetler, yorgunluk, iştahsızlık, aşırı kaygı, körlük ve davranış değişiklikleri yaşamasına neden olabilir.

Florür:
Yüksek florür seviyeleri toksiktir ve böbreklere zarar verebilir. Köpeklerde şiddetli hastalık ve ishal, huzursuzluk, salya akması, zayıf kaslar, nöbetlere neden olabilir.
Köpeklerde florür ve kanser arasında olası bir bağlantı olduğu söyleniyor, ancak henüz bu gerçekleri doğrulamak için yeterli çalışmalar yayınlanmadı.
Bununla birlikte, içme suyunda çok düşük florür seviyeleri vardır, toksik seviyelerin çok altındadır, bu yüzden bu çok endişe verici olmayabilir. Köpek maması ve diş macunundaki florür seviyeleri daha yüksek olabiliyor.

Klor:
Klorun tehlikeli olup olmadığı, köpeğin onu tükettiği zamanın dozuna ve süresine bağlıdır.
Genel olarak, klor düzenleyici yönergelerde belirlenen seviyeler içindeyse musluk suyu güvenlidir. Suyun klorun kendisinden ziyade klor tarafından üretilen dezenfeksiyon yan ürünleri nedeniyle tehlikeli olabileceği biliniyor.
Köpeklerde klorun etkilerine kaçınmak köpek sağlığı için iyi olacak.

Giardia:
Dışkı atıklarının suya, yiyeceğe, toprağa ve diğer yüzeylere boşaltılmasıyla bulaşan bir parazit. Bu parazit insanlarda olduğu kadar hayvanlarda da ishale neden olabilir.

Sertlik:
Sert su, genellikle kalsiyum ve magnezyum içeriği yüksek olan sudur. Çok sert su, köpeğinizi taş oluşumuna ve  idrar yolu enfeksiyonlarına yatkın hale getirebilecek Crystalluria (idrarda kristal) gibi idrar hastalıklarıyla ilişkilendirilmiştir.
Şimdi yukarıda belirtilen komplikasyonlardan dolayı endişelenmeden önce, içme suyu kaynağınızın gerçekten bu risklere sahip olup olmadığını kontrol etmelisin.

Çözüm Şişe Su mu?

Şişe suya geçmek bu sorunu çözer mi? Bu duruma bağlı olarak, bazı şişe su kaynakları, sıfır zararlı kirletici içeren doğal bir akiferden, kaynaktan veya yer altı kaynaklarından gelir.
Bir çalışmada, EWG (kar amacı gütmeyen bir araştırma kuruluşu), ABD’deki 10 popüler şişe su markasında bakteri, ilaç, gübre artıkları, endüstriyel kimyasallar ve benzeri dahil 38 farklı kirletici keşfetti.
Bu nedenle, satın aldığınız şişe suyun etiketlerini kontrol etmek ve içeriğini kontrol etmek çok önemlidir.
Evde köpek beslerken damacana su vermek ev bütçesi için pahalı olabilir. Ayrıca bunun bir de çevreye olan olumsuz etkisi bulunuyor.

Köpekler için hangi suyu tercih etmeli?

Su çok hassas bir bileşendir. Sağlıklı su tüketilmezse, hem insanlar hem de köpekler sudan kaynaklanan çok sayıda tehlikeli hastalıktan muzdarip olabilir. Bunu önlemek için aşağıda belirtilenler gibi tedbirler alabilirsin.

Su Filtresine Yatırım Yap
Musluk suyunun filtrelenmesi,hem ev halkının, hem köpeğinin hem de bitkinin daha sağlıklı su tüketmesini sağlar.
Bu şekilde içme suyunun güvenli olduğundan emin olabilirsin. Özellikle endişe verici kirleticileri ortadan kaldıran, bağımsız olarak test edilmiş bir su filtresi seçtiğinden emin olmalısın.

Bu standartlara uygun hem batarya hem de lavabo altı filtreleri bulunuyor. Biraz daha pahalı olsalar da, uzun vadede hem senin hem de evcil hayvanın için sağlıklı bir seçenek olacaktır.

Pet Su Çeşmesi
Temelde, akan suyu sağlamak için kurulmuş bir çeşmeye sahip bir su kabıdır. Akan su tazedir ve köpeğin daha fazla içmeye teşvik eder.
Gereksiz parçaları sudan uzak tutmak için üzerlerine filtre de ekleyebilirsin.

Temiz Su Kabı
Bazen sorun su değil, köpeğinin içtiği kaptır. Düzenli olarak temizlenmezse mama kaplarında bakteri üreyebilir.
Bu nedenle su kabını temiz tutmak önemlidir. Ayrıca, plastikten suya karışan toksinlerle ilgili araştırmalar olduğu için çelik su kapları plastik kaselere daha iyi bir alternatif olacak.

Sonuç

Musluk suyuyla ilgili tartışmalar birçok durumda sana abartılmış gelse de, köpeğinin doğrudan musluk suyu veya şişe su yerine filtrelenmiş musluk suyu içmesi daha güvenlidir.
Sonuç olarak, eğer o suyu sen içmiyorsan, köpeğine de vermemelisin. Suyunda ne olduğuna bak, bütçenizi kontrol et ve bütçe dahilinde en iyi alternatif olduğunu düşündüğün su filtresini satın al.
Köpekler sadece arkadaşlarımız değil, aynı zamanda bizim sorumluluğumuzdur, bu yüzden ne karar verirsen ver, onları sağlıklı tutmanın senin görevin olduğunu unutma.

Bu makaleler de ilginizi çekebilir

kuyu suyu

Kuyu Suyunun Zararları Nelerdir?

  Kuyu suyu, özellikle kırsal kesimlerde yaygın olarak kullanılan bir su kaynağıdır. Kuyu suyunun bazı olumsuz etkileri insanların sağlığını doğrudan...

Hemen oku

Okyanusları Kurtarmanın 5 Yolu

Doğamız, nehirlerimiz ve okyanuslarımız plastik ve diğer atıklar yüzünden kirleniyor. Buralarda yaşayan balıklar plastik ve mikro plastik atıklarına rağmen hayatta...

Hemen oku

Sadece 5 Adımda Çevreni Koru

Eminiz sosyal medyada, çevrende veya işyerinde çevre kirliliği ile ilgili birçok haber duymuşsundur. Plastik poşetlerin yasaklanması, plastik pipetlerin azaltılması ve...

Hemen oku

TAPP Water su arıtma çözümlerimizle tanışın​

YENİ

EcoPro Compact Arıtma Filtresi

Ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi ile 100+ kirleticiyi temizler

Sürdürülebilir ve Kompakt

2 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • MyTAPP ve E-posta ile kartuş değiştirme bildirimleri

DAHA İYİ KİREÇ FİLTRESİ

EcoPro Arıtma Filtresi

Ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi ile 100+ kirleticiyi temizler

Sürdürülebilir ve Taşınabilir

3 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • MyTAPP ve E-posta ile kartuş değiştirme bildirimleri

EN ÇOK SATAN

Eco Su Arıtma Filtresi

Ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi ile 80+ kirleticiyi temizler

Sürdürülebilir ve Taşınabilir

3 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • MyTAPP ve E-posta ile kartuş değiştirme bildirimleri

EN ÇOK SATAN

ShowerPro Duş Filtresi

4 aşama ile ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi

Sürdürülebilir ve Yüksek Kapasiteli

6 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede sağlıklı ve kaliteli duş • Organik yedek kartuşlar • Her bir kartuş 40.000 L kapasiteli

YENİ

PitcherPro Arıtmalı Sürahi

Cam sürahi ile ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi

Sürdürülebilir ve 1,45 L Cam

3 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • 1.45 L su hacmi • Organik yedek kartuşlar • Her bir kartuş 600 L arıtma kapasiteli

YENİ

EcoPro Compact Arıtma Filtresi

Ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi ile 100+ kirleticiyi temizler

1.590 TL'den başlayan fiyatlar

Sürdürülebilir ve Kompakt

2 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • MyTAPP ve E-posta ile kartuş değiştirme bildirimleri

DAHA İYİ KİREÇ FİLTRESİ

EcoPro Arıtma Filtresi

Ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi ile 100+ kirleticiyi temizler

1.490 TL'den başlayan fiyatlar

Sürdürülebilir ve Taşınabilir

3 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • MyTAPP ve E-posta ile kartuş değiştirme bildirimleri

EN ÇOK SATAN

Eco Su Arıtma Filtresi

Sürdürülebilir ve Taşınabilir

Ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi ile 80+ kirleticiyi temizler

1.290 TL'den başlayan fiyatlar

3 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • MyTAPP ve E-posta ile kartuş değiştirme bildirimleri

YENİ

PitcherPro Arıtmalı Sürahi

Cam sürahi ile ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi

1.290 TL'den başlayan fiyatlar

Sürdürülebilir ve 1,45 L Cam

3 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • 1.45 L su hacmi • Organik yedek kartuşlar • Her bir kartuş 600 L arıtma kapasiteli

EN ÇOK SATAN

ShowerPro Duş Filtresi

Sürdürülebilir ve Yüksek Kapasiteli

4 aşama ile ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi

1.190 TL'den başlayan fiyatlar

6 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede sağlıklı ve kaliteli duş • Organik yedek kartuşlar • Her bir kartuş 40.000 L kapasiteli

Shopping Cart
Scroll to Top