0

TAPP Sepetiniz

0
Toplam: 0,00
No products in the cart.
30 gün ücretsiz iade ve 12 aya kadar taksit imkanı TAPP Water Türkiye'de.
Ürünlerimiz

ARITMA VE FİLTRE

YENİ

EcoPro Compact Arıtma Filtresi

Ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi ile 100+ kirleticiyi temizler

1.590 TL'den başlayan fiyatlar

Sürdürülebilir ve Kompakt

2 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • MyTAPP ve E-posta ile kartuş değiştirme bildirimleri

DAHA İYİ KİREÇ FİLTRESİ

EcoPro Arıtma Filtresi

Ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi ile 100+ kirleticiyi temizler

1.490 TL'den başlayan fiyatlar

Sürdürülebilir ve Taşınabilir

3 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • MyTAPP ve E-posta ile kartuş değiştirme bildirimleri

EN ÇOK SATAN

Eco Su Arıtma Filtresi

Sürdürülebilir ve Taşınabilir

Ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi ile 80+ kirleticiyi temizler

1.290 TL'den başlayan fiyatlar

3 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • MyTAPP ve E-posta ile kartuş değiştirme bildirimleri

YENİ

PitcherPro Arıtmalı Sürahi

Cam sürahi ile ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi

1.290 TL'den başlayan fiyatlar

Sürdürülebilir ve 1,45 L Cam

3 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • 1.45 L su hacmi • Organik yedek kartuşlar • Her bir kartuş 600 L arıtma kapasiteli

EN ÇOK SATAN

ShowerPro Duş Filtresi

Sürdürülebilir ve Yüksek Kapasiteli

4 aşama ile ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi

1.190 TL'den başlayan fiyatlar

6 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede sağlıklı ve kaliteli duş • Organik yedek kartuşlar • Her bir kartuş 40.000 L kapasiteli

YEDEK KARTUŞ ve AKSESUAR

EcoPro Yedek Kartuş

EcoPro Compact Yedek Kartuş

ShowerPro Yedek Kartuş​

PitcherPro Yedek Kartuş​

Taşınabilir ve katlanabilir matara

Ömür boyu garanti TAPPhero+

Peşin fiyatına 3 taksit.

1-3 günde ücretsiz hızlı teslimat.

30 gün ücretsiz iade.

0

TAPP Sepetiniz

0
Toplam: 0,00
No products in the cart.
30 gün ücretsiz iade ve 12 aya kadar taksit imkanı TAPP Water Türkiye'de.

İşte gelecek: Suyunuzu arındırırken aynı anda analiz edebilen TAPP X

Nedir?

Musluk suyunu arıtmak ve analiz etmek için dünyanın ilk sensör tabanlı su filtresi olan TAPP X’i 2021 sonlarında piyasaya süreceğiz. Bu yazıda, proje ve ürün hakkında üst düzey bir genel bakış sunacağız. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin, çünkü çoğu ayrıntıyı lansmana kadar gizli tutuyoruz.

Bu proje EU H2020 SME Faz 2 programında 2018-2020 yıllarında desteklenmiş ve fonlanmıştır.

Problem Neydi?

Temiz içme suyu yeryüzündeki yaşam için en gereklidir. Eskiden bunu hafife alabilirdik, ancak tarım ve sanayi devrimleri gezegenin etrafındaki tatlı su kaynaklarının çoğunu kirletti. Türkiye, Avrupa ve Kuzey Amerika’da, çoğu hükümet daha fazla kirliliğin oluşmasını önlemek ve kirlenmiş su kaynaklarını temizlemek için harekete geçti. Bununla birlikte, sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde, önümüzdeki yirmi yıl boyunca su altyapısını modernize etmek için 500 milyar dolar yatırım gerekiyor. Yatırım eksikliği nedeniyle sorunların daha da kötüleşmesi kaçınılmaz gözüküyor.

Asya, Afrika ve Latin Amerika’da sorun, çoğu büyük şehirde güvenli içme suyundan yoksun olduğu için önemli ölçüde daha kötü. Çin, Hindistan ve Endonezya’daki tatlı su kaynakları şu anda daha da kötüleşiyor, bu yüzden herhangi bir yakın zamanda iyileşmesi muhtemel gözükmüyor.

Ve tüm içme suyu sorunları hükümetler tarafından ele alınamaz. Birçoğu ayrıca özel binalarda ve evlerde boru, sızıntı ve kirlenme ile de ilgili. Borular zamanla değiştirilir, ancak örneğin 1970’lerde inşa edilen evler, standart değiştirme döngülerine dayanarak 2040-2070’lere kadar borularını değiştirmeyecek. Bu, kurşun ve diğer kirleticilerin öngörülebilir gelecekte birçok ev ve aile için ciddi bir risk olmaya devam ettiği anlamına geliyor.

Buna ek olarak, su bilimcileri ve sağlık uzmanları, klor, mikro plastikler, PFAS, radon ve diğer birçok biyolojik ürün de dahil olmak üzere içme suyu ile ilgili yeni sağlık sorunları keşfetmeye devam ediyor.

Bu nedenle, yerel su tedarikçisi firmalar tarafından sağlanan suyun kaynağında (dağıtım merkezinde) içilmesi güvenli kabul edilse bile, taşınma sonrasında (evinizde) kullanım noktasında içilmesi ön görülmüyor.

Mevcut Çözümler

Su arıtma çözümleri uzun yıllardır varlar ve şu ana kategorilerde ayrılırlar:

 • Su sürahileri-sadece su ile doldurun ve anında kullanım için filtreleyin veya serin tutmak için buzdolabına koyun.
 • Musluk filtreleri – doğrudan musluğunuza monte edilir ve genellikle filtrelemeyi açmak ve kapatmak için bir anahtara sahiptir.
 • Tezgah üstü filtreler-doldurulacak musluğunuza veya bağımsız olarak bağlanır ve içme suyunu filtreler.
 • Tezgahın altında filtrasyon-mutfak için özel olarak su filtreleri, genellikle her 3 ila 12 ayda bir değiştirme döngüleri ile.
 • Tüm ev su filtrasyon sistemi-mutfak muslukları, ev aletleri, banyo ve duş için evdeki tüm gelen suyu filtreler.

En Yeni Çözümümüz – TAPP X

TAPP X, tıpkı güncel ürünümüz TAPP 2 Click gibi kitlesel pazardaki ‘oyun değiştirici’ ünvanına sahip ilk akıllı analiz su filtresidir.

Filtre, tıpkı diğer filtrelerimiz gibi bir dakikadan daha kısa bir sürede herhangi bir alet olmadan kurulabilir ve temiz lezzetli su ve önce ve sonra suyun kalitesi hakkında anlık bilgi vermeye başlayabilir.

Biraz Daha Tanıyalım:

 • TAPP 2’nin temel tasarımına dayanan musluk suyu filtresi, dünyadaki tüm ev/cafe tipi mutfak musluklarının %95’ine uyar ve filtrelenmiş / filtrelenmemiş su sağlar
 • Sıcaklık, pH, TDS (toplam çözünmüş çözücüler) ve su akışı dahil olmak üzere önce ve sonra suyun çeşitli özelliklerini ölçen sensörlere sahiptir.
 • Bilgileri yorumlayan ve su kalitesi, filtre durumu, su tüketimi (filtrelenmiş ve filtrelenmemiş), filtrenin ne zaman değiştirileceği, su şişelerinin ortadan kaldırılması, CO2 ayak izinin azaltılması, tasarruf edilen para ve daha fazlası hakkında bilgi içeren kullanıcı dostu bir formatta sunan MyTAPP mobil uygulaması + web sitesine sahiptir.
 • Örneğin arsenik (daha fazla kaldırma 100’den fazla potansiyel kirletici temizleme için %100 organik ve katalitik aktif karbon ve bakteri ultrafiltrasyon (temizleme) dahil olmak üzere kartuşları 5 diğer çeşitleri ile karbon blokları kullanarak su filtrasyon kartuşları, kalsiyum/kireç çıkarma İyon Değişimi, bakteri (temizleme) UV ve nanomembranes, radyoaktif, ilaç ve daha fazla)

TAPP X ‘i eşsiz yapan özellikler:

 • Bağlantı, musluk suyu hakkında gerçek zamanlı veri ve bilgi sağlar.
 • Sensör verilerine ve diğer genel verilere dayanarak yerel ihtiyaçlara bağlı olarak özelleştirilmiş filtre kartuşları sunar.
 • TAPP 1 ve 2 ile ilgili 4 yıllık önceki araştırmalardan yararlanan yeniden kullanılabilir kartuşlarsa hiptir.

TAPP X’in teknik özellikleri

Proje kapsamı, sensör teknolojisi ile ilgili aşağıdaki araştırma ve ürün geliştirmeyi içeriyordu. *Bu sensörlerden bazıları lansman sırasında dahil olmayabilir.

Ağır metal ve kurşun sensörü

Michigan Üniversitesi tarafından geliştirilen sensör, uzun ömürlü ağır metallerin tespiti için platin elektrotlardan oluşur. Sensörler, elektrotlar arasındaki empedans değişimini ölçerek çalışır. Kurşunu diğer ağır metallerden ayırt edebilen dört elektrotlu bir sensördür.

Nitrat Sensörü

YSI nitrat sensörü, özel bir dolum çözeltisinde bir gümüş/klorür tel elektrotundan oluşur. İç çözelti, nitrat iyonları ile seçici olarak etkileşime giren bir polimer membran ile numune ortamından ayrılır.

pH Sensörü

pH sensörleri, 2-10 pH aralığında 10 mikrometreye kadar uç boyutlarında mevcuttur. musluk suyu genellikle bunun dışında bir miktar yayılma ile 6-8 aralığına sahiptir. Çözünürlük 0.01 ph’dır.

Zorluk, sensörlerin TAPP X için yeterince kısa olduğunu bulmaktı. İlk prototipler için, gereksinimlerimizi karşılaması gereken Unisense pH elektrodunu kullandık. Bu mikroelektrot, protonların pH camı boyunca seçici difüzyonuna ve iç elektrolit ile referans elektrot arasındaki potansiyellerin belirlenmesine dayanan minyatür bir geleneksel pH elektrodudur.

Su akış sensörü ve güç üreten türbin

Şu anda su akışı ve elektrik üretimi için çeşitli alternatifler denedik. İdeal olarak, pili tamamen çıkarabilir ve TAPP X’i bir türbin ile beslemeyi keşfettik. Bunu çalışma prototipinde yapabilmemize rağmen, türbinin boyutu son versiyon için hala çok büyük ve düşük akış ve seyrek kullanımla nasıl çalışacağı konusunda belirsizlikler var. Tespit edilmesi gereken akış aralığı 0.1 l/dk. ile 15 l/dk. arasındadır.

Sıcaklık sensörü

Sıcaklık sensörü, akan su onu daha karmaşık hale getirse de, potansiyel olarak kaynağı en kolay bileşendir.

Diğer sensörler

Mevcut geliştiricilerimize ek olarak, bulanıklık, kalsiyum, florür, nitrat, bromür, klorür, bakır, iyodür, gümüş, amonyum, lityum, magnezyum, nitrit, perkolat, potasyum ve sodyumu ölçebilen yeni sensörleri de test ediyoruz. Mevcut sensörler çok büyük ve enerji gereksinimleri var. Ancak onları küçültmek için laboratuvarlar ve üniversite kurumları ile çalışıyoruz.

Fonlama & Yatırımlar

TAPP X ürün projemiz EU H2020 SME programında hibe ve fon desteği ile yatırım aldı. Daha fazla bilgi için https://ec.europa.eu adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu makaleler de ilginizi çekebilir

Musluk Suyu Filtresi Rehberi

Su filtresi almayı düşünüyorsun, fakat doğru olanı nasıl bulacaksın? Senin gibi kararsız ve su filtreleri araştırmalarına yeni başlayanlar için harika...

Hemen oku

TAPP Water su arıtma çözümlerimizle tanışın​

YENİ

EcoPro Compact Arıtma Filtresi

Ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi ile 100+ kirleticiyi temizler

Sürdürülebilir ve Kompakt

2 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • MyTAPP ve E-posta ile kartuş değiştirme bildirimleri

DAHA İYİ KİREÇ FİLTRESİ

EcoPro Arıtma Filtresi

Ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi ile 100+ kirleticiyi temizler

Sürdürülebilir ve Taşınabilir

3 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • MyTAPP ve E-posta ile kartuş değiştirme bildirimleri

EN ÇOK SATAN

Eco Su Arıtma Filtresi

Ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi ile 80+ kirleticiyi temizler

Sürdürülebilir ve Taşınabilir

3 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • MyTAPP ve E-posta ile kartuş değiştirme bildirimleri

EN ÇOK SATAN

ShowerPro Duş Filtresi

4 aşama ile ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi

Sürdürülebilir ve Yüksek Kapasiteli

6 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede sağlıklı ve kaliteli duş • Organik yedek kartuşlar • Her bir kartuş 40.000 L kapasiteli

YENİ

PitcherPro Arıtmalı Sürahi

Cam sürahi ile ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi

Sürdürülebilir ve 1,45 L Cam

3 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • 1.45 L su hacmi • Organik yedek kartuşlar • Her bir kartuş 600 L arıtma kapasiteli

YENİ

EcoPro Compact Arıtma Filtresi

Ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi ile 100+ kirleticiyi temizler

1.590 TL'den başlayan fiyatlar

Sürdürülebilir ve Kompakt

2 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • MyTAPP ve E-posta ile kartuş değiştirme bildirimleri

DAHA İYİ KİREÇ FİLTRESİ

EcoPro Arıtma Filtresi

Ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi ile 100+ kirleticiyi temizler

1.490 TL'den başlayan fiyatlar

Sürdürülebilir ve Taşınabilir

3 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • MyTAPP ve E-posta ile kartuş değiştirme bildirimleri

EN ÇOK SATAN

Eco Su Arıtma Filtresi

Sürdürülebilir ve Taşınabilir

Ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi ile 80+ kirleticiyi temizler

1.290 TL'den başlayan fiyatlar

3 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • MyTAPP ve E-posta ile kartuş değiştirme bildirimleri

YENİ

PitcherPro Arıtmalı Sürahi

Cam sürahi ile ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi

1.290 TL'den başlayan fiyatlar

Sürdürülebilir ve 1,45 L Cam

3 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede lezzetli ve sağlıklı su • 1.45 L su hacmi • Organik yedek kartuşlar • Her bir kartuş 600 L arıtma kapasiteli

EN ÇOK SATAN

ShowerPro Duş Filtresi

Sürdürülebilir ve Yüksek Kapasiteli

4 aşama ile ultra gelişmiş anında filtreleme teknolojisi

1.190 TL'den başlayan fiyatlar

6 ayda bir değişen kartuşlar ile ömür boyu aynı kalitede sağlıklı ve kaliteli duş • Organik yedek kartuşlar • Her bir kartuş 40.000 L kapasiteli

Shopping Cart
Scroll to Top